نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: وابستگی شدید شوهرم به مادرس

1219
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44018
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی شدید شوهرم به مادرس

سلام ی خانم ۲۲ساله هستم
    دی ماه ۹۶عقد کردم و شهریور ۹۸عروسی
    شوهرم ۳۰سالش اما وابستگی شدیدی ب مادرش داره طوری ک ما نتوانستیم تا حالا ی مسافرت با هم بریم
    خونه مادر شوهرم طبقه ی پایین خونه ما هستش و همسرم هر موقع از سرکار بر میگرده اول میره اونجا و ۴یا۵ساعت اونجا می مونه و من باید تنها باشم حتی توی عقد هم ک بودیم پیش میومد ک ما ۱۰روز همدیگرو نمی دیدیم و تا زمانی ک ب ایشون نمیگفتم بیاید نمیومدن خیلی احساس تنهایی میکنم حتی اگر از من زود تر هم بیان خونه و برن خونه مادرشون باز هم زمانی ک من برمیگردم نمیان خونه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : وابستگی شدید شوهرم به مادرس

نقل قول نوشته اصلی توسط اعظم عبادی نمایش پست ها
    سلام ی خانم ۲۲ساله هستم
    دی ماه ۹۶عقد کردم و شهریور ۹۸عروسی
    شوهرم ۳۰سالش اما وابستگی شدیدی ب مادرش داره طوری ک ما نتوانستیم تا حالا ی مسافرت با هم بریم
    خونه مادر شوهرم طبقه ی پایین خونه ما هستش و همسرم هر موقع از سرکار بر میگرده اول میره اونجا و ۴یا۵ساعت اونجا می مونه و من باید تنها باشم حتی توی عقد هم ک بودیم پیش میومد ک ما ۱۰روز همدیگرو نمی دیدیم و تا زمانی ک ب ایشون نمیگفتم بیاید نمیومدن خیلی احساس تنهایی میکنم حتی اگر از من زود تر هم بیان خونه و برن خونه مادرشون باز هم زمانی ک من برمیگردم نمیان خونه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

قابل درک هست هر فردی دوست داره زندگی مستقلی رو تجربه کنه .
    در این مورد می تونید به صورت جدی با همسرتون صحبت کنید و نیازهاتون رو با ایشون دربین بزارین واز ایشون بخواین در حالی که احترام مادرشوهرتون رو حفظ می کنین زندگی خصوصی خودتون رو بسازین نیازه همسر شما زندگی مشترکتون رو از زندگی خانوادگی جدا بدونن تا بتونید نتیجه گیری بهتری داشته باشین . البته باید توجه داشته باشین که ایشون نمی تونند قید کامل مادرشون رو بزنند و نسبت به مادرشون نیز مسئولیت هایی دارند که شماهم باید اونها رو درک کنین
    دقت کنید که برای بهبود این سری مشکلات زندگی بهتره از مسیرهایی استفاده کنین که همسرتون بهش توجه بیشتری داره با قهر کردن ، درخواست ، توهین ، سرزنش و.. این مشکلات برطرف نمی نمیشه و حتی می تونه باعث شدت بیشتر این رفتار هم بشه چون فرد می خواهد از این محیط فاصله بگیره و درنتیجه بیشتر به دنیای درونی و یا ارتباط با عوامل دیگه رو میاره
    بهتره در این مسیر در کنار تعامل و صحبت بدون بیان اینکه تو همیشه اینطوری هستی ، چرا برای من وقت نمیزاری و... که فرد خودش رو محکوم میدونه بهتره با درک متقابل خودتون و ایشون در صحبت پیش برین به این معنا که می تونید به عنوان مثال بیان کنید که محبت و وابستگی خمسرتون رو درک میکنید اما شماهم به حضور و توجه همسرت نیاز داری می تونید به احساسات و نیازهای خودتون اشاره کنین به این معنا که بیان کنین به حضور عاطفی و جسمی ایشون در کنار تون احتیاج دارین و بدون ایشون به شما چه احساسات نا خوشایندی دست میده . در بحث اجازه صحبت آزاد به همسرتون بدین تا بتونید نتیجه گیری بهتری داشته باشین
    در این مسیر شناخت علایق عاطفی ، جنسی ، غذایی، تفریحی و.. همسرتون می تونه به شما کمک بیشتری کنه به این معنا که سعی کنید یک فیلم مورد علاقه ایشون رو تهیه کنین و سعی کنین که زمانی رو برای خودتون و همسرتون برای تماشا و حضور در کنار هم دیگه برای تماشا قرار بدین و در کنار این موراد تهیه یک غذای مورد علاقه ایشون ، بیان رابطه جنسی و تجربه یک رابطه جنسی مورد توجه و علاقه همسرتون ، تهیه یک هدیه ، پختن یک کیک و.. که همسرتون بهش علاقه داره میتونه باعث بشه که تمرکز همسرتان از طبقه پایین کاهش بیاد و به سمت شما و زندگی مشترکتون بیشتر جلب بشه دقت کنین که این رفتارها نیاز به تداوم داره تا نتجیه بهتری رو مشاهده کنین .
    در کنار همه این موراد بهتر ه برای بررسی دقیق به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشین چون دیدگاه ها ، شرایط روحی همسرتون در این وابستگی زیاد به مادرش دخیل هستند. درصورتی که از راهکارهای فوق نتیجه ای حاصل نشد بهتره جلسات زوج درمانی رو تجربه کنید تا بتونیم به هردوی شما در این مسیر کمک بیشتری کنیم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما در این زمینه قابل درک است و ظاهرا ایشان از همان ابتدا همین رفتارها را داشته اند ولی شما جدی نگرفته اید و ساده از کنار آن عبور کرده اید.
    اصولا برخی از باورهای نادرست در این زمینه مانند اینکه بعد از ازدواج اصلاح می شود و یا من درستش می کنم و تغییرش می دهم و یا اضطراب و نگرانی برای از دست دادن رابطه باعث می شود که افراد در این گونه موارد موضع منفعلانه اتخاذ کنند که در بلند مدت می بینند که تصوراتشان اشتباه بوده و بیش از پیش اذیت و آزرده خاطر می شوند.
    با توجه به تمام این موارد در اینگونه مواقع که ما یک خواسته نیازی داریم که برآورده نمی شود بهتر است در مسیر آن اقدامات موثری انجام دهیم.
    اگرچه شما توضیحی درباره اینکه آیا تا به حال تلاشی برای بهبود اوضاع انجام داده اید یا خیر ارايه نداده اید اما بهتر است بدانید که رفتارهای کنترلگرانه ای مانند سرزنش، تحقیر، قضاوت، توهین و پرخاشگری در این مسیر نه تنها راهگشا نبوده بلکه بسیار هم مخرب هستند و به رابطه دو نفر آسیب می رسانند.
    تنها شیوه موثر برای حل و مدیریت اختلافات بین فردی گفتگو و مذاکره برای رسیدن به ادراک مشترک و توافق درباره گزینه مورد رضایت دو نفر است.
    بنابراین اگرچه به نظر می رسد همسر شما به هرحال شخصیت وابسته ای دارند، شما می توانید با ایشان درباره رویدادهایی که برایتان ناخوشایند است، افکار و احساساتتان صحبت کنید و خواسته و انتظارتان را در این زمینه خیلی واضح و البته بدون پرخاشگری و دیگر رفتارهای مخربی که در بالا به آنها اشاره شد، مطرح کنید.
    با توجه به اینکه هنوز اوایل ازدواجتان است در این زمینه می توانید برای بهبود رابطه و ارتقای کبفبت رابطه تان از جلسات مشاوره زوج درمانی هم استفاده کنید تا در مسیر حفظ و ارتقای کیفیت زندگی مشترکتان کام موثری بردارید.
    چرا که خیلی وقتها با افزایش آگاهی و دریافت راهکارهای تخصصی و همچنین تمرین در زمینه مهارت آموزی خیلی از اختلافات و تعارضات قابل حل خواهند بود.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام همسرتون چند تا خواهر برادر دارند؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)